Hubert Michalak

Senior Vice President / Market Leader (Poland)

Hubert dołączył do zespołu Hillwood w październiku 2014 roku jako Dyrektor Zarządzający na region Polski. Niedawno otworzył oddział w Warszawie. Hubert jest odpowiedzialny za rozwój i zarządzanie platformą niercuchomosci w Polsce.

Przed rozpoczęciem współpracy z Hillwood, Hubert zajmował stanowisko Partnera w AIG/Lincoln (obecnie White Star Real Estate), europejskie joint venture pomiędzy AIG Global Real Estate Investment Corporation oraz Lincoln Property Company, która zajmuj się pozyskiwaniem, wynajmem i sprzedażą nieruchomości a także zarządzaniem wielo-funkcyjnych projektów w Europie. Na tym stanowisku był odpowiedzialny za projekty logistyczne i przemysłowe w Polsce. Przed AIG/Lincoln Hubert pracowła w Viterra Development, dużej niemieckiej, wielo-funkcyjnej fimie deweloperskiej, która działa na wielu płaszczyznach nieruchomości min. Nieruchomości mieszkaniowe w Polsce i Niemczech.

Hubert uzyskał tytuł magistra na Uniwersytecie Warszawskim, mówi płynnie po polsku i Angielsku.

Ross Perot, Jr.

Chairman, The Perot Companies and Hillwood

Ross Perot, Jr. jest Prezesem The Perot Companies i zarządza portfolio firm należących do rodziny Perot, działających w sektorze nieruchomości, paliw oraz inwestycji. Perot jest również prezesem firmy Hillwood, którą założył w 1988 roku.

To dzięki jego zaangażowaniu i realizacji wielu najwyższej jakości projektów, Hillwood został jedną z 10 wiodących firm z branży nieruchomości w Stanach Zjednoczonych i jednym z najlepszych developerów w Dallas-Fort Worth. Podobnie stało się ze stworzoną w 1988 roku firmą Perot Systems Corporation działającą w branży IT, w której Perot pełnił funkcje Członka Zarządu, CEO (2000 - 2004) oraz Prezesa Zarządu (2004 - 2009) aż do zakończonego sukcesem przejęcia firmy przez Dell Inc. W czasie jego kadencji w radzie, Perot Systems stała się wartą wiele miliardów dolarów globalną firmą, zatrudniającą ponad 24 tys. pracowników w Ameryce Północnej, Europie i Azji.

Urodzony w Dallas, Ross Perot Jr. w 1977 roku ukończył St. Mark’s School of Texas, a następnie studiował biznes i administrację na Vanderbilt University, gdzie w 1981 roku uzyskał dyplom.

W 1982 roku Ross Perot Jr. jako pierwszy okrążył ziemię w samotnym locie helikopterem. Podróż trwała krócej niż 30 dni na trasie liczącej 26000 mil, obejmującej 26 krajów. Aby uczcić ten wyczyn, helikopter Duch Teksasu został częścią stałej wystawy Smithsonian Institution’s Air and Space Museum w Waszyngtonie.

W 1983 roku, po wstąpieniu do Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych, Perot uzyskał certyfikat pilota F-4 i służył ojczyźnie przez ponad 8 lat. Następnie pełnił funkcję prezesa Air Force Memorial Foundation i przez 14 lat zabiegał o ufundowanie pomnika upamiętniającego żołnierzy Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Dzięki jego wysiłkom pomnik został odsłonięty w październiku 2006 roku.

W latach 2002 - 2003 Perot pełnił funkcję Przewodniczącego Governor’s Task Force for Economic Growth odpowiedzialnej za doradzanie Gubernatorowi Teksasu Rickowi Perry w realizacji długoterminowego projektu ekonomicznego rozwoju stanu.

Obecnie Perot pełni funkcję Prezesa Zarządu East-West Institute, zasiada w zarządzie Vanderbilt University, Smithsonian National Air & Space Museum i St. Mark’s School of Texas.

W 1982 roku prezydent Ronald Reagan odznaczył Rossa Perot medalem The Gold Medal Award for Extraordinary Service. W 2007 roku Perot został laureatem nagrody The Woodrow Wilson Award for Corporate Citizenship, oraz medalem The Secretary of Defense Medal for Outstanding Public Service. W 2008 roku wspólnie z ojcem otrzymali The H. Neil Mallon Award przyznawaną przez The World Affairs Council of Dallas / Fort Worth. W 2012 roku Perot Jr. dołączył do Texas Transportation Hall of Honor.

Todd Platt

Chief Executive Officer, Hillwood Investments

Todd Platt pełni funkcję CEO w Hillwood Investments - firmie, która łączy wszystkie przemysłowe, mieszkaniowe i inwestycyjne obszary działalności Hillwood poza AllianceTexas.

Do Hillwood należy łącznie ponad 109 mln stóp kwadratowych powierzchni przemysłowej w Ameryce Północnej i w Europie. Dodatkowo firma posiada i kontroluje tereny przeznaczone pod inwestycje o łącznej powierzchni ponad 90 mln. stóp kwadratowych. Dzięki temu Hillwood jest jedną z dwóch wiodących firm kontrolujących rynek nieruchomości przemysłowych w Stanach Zjednoczonych. Hillwood prowadzi aktywną działalność w USA, Kanadzie, Polsce i w Niemczech.

Od momentu dołączenia do Hillwood w 1999 roku, Platt realizował wiele transakcji sprzedaży / najmu o łącznej wartości ok. 8 mld. $. W branży nieruchomości w Dallas / Fort Worth działa nieprzerwanie od 1981 roku. Jest aktywnym członkiem lokalnej społeczności przedsiębiorców związanych z nieruchomościami. W 2007 roku pełnił funkcję prezesa NAIOP Comercial Real Estate Development Association’s w Północnym Teksasie.

Platt uczęszczał na Uniwersytet Missouri, gdzie zgłębiał tematykę dotyczącą nieruchomości.

Tal Hicks

President, Hillwood Investment Properties

Od 1998 roku Tal Hicks tworzył i nadzorował rozwój Hillwood Investments Properities, firmy powołanej do zarządzania nieruchomościami komercyjnymi, innymi niż flagowy projekt Hillwood - AllianceTexas. Obecnie spółka działa na 21 rynkach Ameryki Północnej i Europy.

Pod jego zarządem Hillwood Investments Properities znacząco poszerzył portfel nieruchomości komercyjnych, realizując 59 mln stóp kwadratowych inwestycji oraz nabywając kolejne 30 mln. Obszar inwestycji obejmował: Phoenix, Południową Kalifornię; Jacksonville, Atlantę, Chicago, Indianapolis, Las Vegas, Reno, Cincinnati , Columbus, Pensylwanię Centralną; Memphis i Nashville, a także Kanadę, Niemcy i Polskę.

W siedzibie firmy w Dallas, w Teksasie zatrudnionych jest ponad 100 pracowników. Ponadto jej przedstawicielstwa znajdują się w 6 innych miastach w Stanach Zjednoczonych (Południowa Kalifornia, Jacksonville, Atlanta, Chicago, Memphis, Harrisburg), a także we Frankfurcie, Warszawie i Luxemburgu.

Przed dołączeniem do Hillwood Hicks przez 11 lat był dyrektorem w Trammell Crow Company. Wcześniej pełnił funkcję CPA w dziale podatkowym firmy Arthur Anderson & Company.

W 1984 roku Hicks ukończył z wyróżnieniem studia na The University of Mississippi - Bachelor of Accounting, a w 1987 roku uzyskał tytuł M.B.A. na The University of Texas.

Bob Vicente

Executive Vice President, CFO, COO Hillwood Investments

Robert (Bob) Vicente pełni funkcję Executive Vice President, CFO, COO w Hillwood Investment Properties i jest odpowiedzialny za Capital Markets, Finance and Operations.

Zanim dołączył do Hillwood, pracował jako Chief Financial Officer w TVO North America i EPT Managment Company - prywatnej firmie z sektora nieruchomości, skupiającej się na zabudowie wielorodzinnej. Vicente pełnił również funkcję Vice President of Corporate Finance for Security Capital Group gdzie nadzorował finansowe aspekty transakcji na rynkach kapitałowych, fuzje, przejęcia i operacje skarbowe.

W latach 1986 - 1999 Vicente służył w United States Coast Guard, za co otrzymał Meritorious Service Medal i dwa Commendation Medals, Achievement Medal i Commandant’s Letter of Commendation za wybitne umiejętności przywódcze, umiejętność oceny sytuacji oraz efektywność.

W 1986 roku Vicente ukończył The United States Coast Guard Academy z tytułem Bechelor’s of Science ze specjalnością inżynieria elektryczna. W 1996 ukończył Wharton School na The Univeristy of Pennsylvania z tytułem Master of Business Administration.