Hubert Michalak

Senior Vice President / Market Leader (Poland)

Hubert dołączył do zespołu Hillwood w 2014 roku, gdzie jako Senior Vice President odpowiada za działalność operacyjną firmy w Polsce oraz rozwój i zarządzanie polską platformą inwestycyjną Hillwood. Przed dołączeniem do Hillwood, Hubert Michalak był Partnerem w spółce joint venture AIG / Lincoln (obecnie White Star Real Estate), stworzonej przez AIG Global Real Estate Investment Corporation i Lincoln Property Company, która rozwija, wynajmuje i zarządza portfelem aktywów wielofunkcyjnych na kluczowych rynkach w Europie. W tej roli odpowiadał za projekty przemysłowe i logistyczne w Polsce. Wcześniej pracował w spółce Viterra Development, która inwestowała w projekty mieszkaniowe w Polsce i Niemczech. Hubert posiada tytuł magistra Uniwersytetu Warszawskiego.


 

Ross Perot, Jr.

Chairman, The Perot Companies and Hillwood

Ross Perot Jr., pochodzący z Dallas w stanie Teksas, pełni funkcję Prezesa Grupy Perot. Grupa zarządza portfelem firm należących do rodziny Perot, działających w sektorze nieruchomości, przemyśle naftowym i gazowym oraz w branży inwestycji finansowych. Ross Perot Jr. jest także prezesem założonej przez siebie w 1988 roku spółki Hillwood, wiodącego światowego dewelopera z siedzibą w Teksasie.

Ross Perot Jr. jest założycielem Perot Systems Corporation, w której pełnił funkcje Dyrektora Zarządzającego (CEO), Prezesa Zarządu i członka Rady Dyrektorów do czasu przejęcia spółki przez Dell Inc. w 2009 roku. W latach 2009-2013 zasiadał w Radzie Dyrektorów Dell Inc.

Perot jest pasjonatem lotnictwa. W 1982 roku jako pierwszy na świecie okrążył ziemię helikopterem, dokonując tego w czasie krótszym niż 30 dni, a ponadto przez ponad 8 lat służył jako pilot Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Następnie pełnił funkcję prezesa fundacji Air Force Memorial Foundation, gdzie przez 14 lat zabiegał o wybudowanie pomnika upamiętniającego żołnierzy Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie, D.C. Jego starania przyniosły zamierzony skutek i pomnik został odsłonięty w październiku 2006 roku.

Ross Perot Jr. został uhonorowany licznymi odznaczeniami, zarówno za osiągnięcia w życiu prywatnym jak i na gruncie zawodowym: od prezydenta Ronalda Reagana otrzymał złoty medal za wybitne zasługi dla kraju, został laureatem Nagrody im. Prezydenta Woodrowa Wilsona za Wspólnotę Korporacyjną, a także został odznaczony medalem przyznawanym przez Sekretarza obrony Stanów Zjednoczonych za wybitne zasługi w służbie publicznej. W ostatnim czasie Ross Perot Jr. został uhonorowany miejscem w galerii sławy Dallas Business Hall of Fame przyznanym w programie Junior Achievement 2017. Perot został również okrzyknięty jednym z najbardziej wpływowych ludzi biznesu w metropolii Dallas-Fort Worth jako członek „Dallas 500” przez czasopismo D Magazine. Ponadto, wraz ze swoim ojcem, Rossem Perot Seniorem, został laureatem pierwszej nagrody Vision Award przyznawanej przez Urban Land Institute North Texas District Council.

Obecnie Ross Perot Jr. pełni funkcję Prezesa Zarządu Instytutu EastWest i zasiada w najwyższych organach takich instytucji jak Rada Obywateli Dallas (Dallas Citizens Council), Uniwersytet Vanderbilt oraz Narodowe Muzeum Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej przy Instytucie Smithsoniana w Waszyngtonie.

Todd Platt

Chief Executive Officer, Hillwood Investments

Todd Platt pełni funkcję CEO w Hillwood Investments - firmie, która łączy wszystkie przemysłowe, mieszkaniowe i inwestycyjne obszary działalności Hillwood poza AllianceTexas.

Do Hillwood należy łącznie ponad 109 mln stóp kwadratowych powierzchni przemysłowej w Ameryce Północnej i w Europie. Dodatkowo firma posiada i kontroluje tereny przeznaczone pod inwestycje o łącznej powierzchni ponad 90 mln. stóp kwadratowych. Dzięki temu Hillwood jest jedną z dwóch wiodących firm kontrolujących rynek nieruchomości przemysłowych w Stanach Zjednoczonych. Hillwood prowadzi aktywną działalność w USA, Kanadzie, Polsce i w Niemczech.

Od momentu dołączenia do Hillwood w 1999 roku, Platt realizował wiele transakcji sprzedaży / najmu o łącznej wartości ok. 8 mld. $. W branży nieruchomości w Dallas / Fort Worth działa nieprzerwanie od 1981 roku. Jest aktywnym członkiem lokalnej społeczności przedsiębiorców związanych z nieruchomościami. W 2007 roku pełnił funkcję prezesa NAIOP Comercial Real Estate Development Association’s w Północnym Teksasie.

Platt uczęszczał na Uniwersytet Missouri, gdzie zgłębiał tematykę dotyczącą nieruchomości.

Tal Hicks

President, Hillwood Investment Properties

Od 1998 roku Tal Hicks tworzył i nadzorował rozwój Hillwood Investments Properities, firmy powołanej do zarządzania nieruchomościami komercyjnymi, innymi niż flagowy projekt Hillwood - AllianceTexas. Obecnie spółka działa na 21 rynkach Ameryki Północnej i Europy.

Pod jego zarządem Hillwood Investments Properities znacząco poszerzył portfel nieruchomości komercyjnych, realizując 59 mln stóp kwadratowych inwestycji oraz nabywając kolejne 30 mln. Obszar inwestycji obejmował: Phoenix, Południową Kalifornię; Jacksonville, Atlantę, Chicago, Indianapolis, Las Vegas, Reno, Cincinnati , Columbus, Pensylwanię Centralną; Memphis i Nashville, a także Kanadę, Niemcy i Polskę.

W siedzibie firmy w Dallas, w Teksasie zatrudnionych jest ponad 100 pracowników. Ponadto jej przedstawicielstwa znajdują się w 6 innych miastach w Stanach Zjednoczonych (Południowa Kalifornia, Jacksonville, Atlanta, Chicago, Memphis, Harrisburg), a także we Frankfurcie, Warszawie i Luxemburgu.

Przed dołączeniem do Hillwood Hicks przez 11 lat był dyrektorem w Trammell Crow Company. Wcześniej pełnił funkcję CPA w dziale podatkowym firmy Arthur Anderson & Company.

W 1984 roku Hicks ukończył z wyróżnieniem studia na The University of Mississippi - Bachelor of Accounting, a w 1987 roku uzyskał tytuł M.B.A. na The University of Texas.

Bob Vicente

Executive Vice President, CFO, COO Hillwood Investments

Robert (Bob) Vicente pełni funkcję Executive Vice President, CFO, COO w Hillwood Investment Properties i jest odpowiedzialny za Capital Markets, Finance and Operations.

Zanim dołączył do Hillwood, pracował jako Chief Financial Officer w TVO North America i EPT Managment Company - prywatnej firmie z sektora nieruchomości, skupiającej się na zabudowie wielorodzinnej. Vicente pełnił również funkcję Vice President of Corporate Finance for Security Capital Group gdzie nadzorował finansowe aspekty transakcji na rynkach kapitałowych, fuzje, przejęcia i operacje skarbowe.

W latach 1986 - 1999 Vicente służył w United States Coast Guard, za co otrzymał Meritorious Service Medal i dwa Commendation Medals, Achievement Medal i Commandant’s Letter of Commendation za wybitne umiejętności przywódcze, umiejętność oceny sytuacji oraz efektywność.

W 1986 roku Vicente ukończył The United States Coast Guard Academy z tytułem Bechelor’s of Science ze specjalnością inżynieria elektryczna. W 1996 ukończył Wharton School na The Univeristy of Pennsylvania z tytułem Master of Business Administration.